Kuru Temizleme Nedir? Neden Kıyafetleriniz İçin Kuru Temizleme Yaptırmalısınız?

Kuru Temizleme Nedir? Neden Kıyafetleriniz İçin Kuru Temizleme Yaptırmalısınız?

Yeni aldığınız bir kıyafette “dry clean only” ibaresi mi yer alıyor? Bunun nedenini merak ediyorsanız, çamaşır makinesinden çok daha hassas olan kuru temizleme işlemi hakkında bilgi almalısınız.

Kuru Temizleme Nedir, Neden Kullanılır?

Hassas kumaşları çamaşır makinesine attığınızda bozulduğunu veya şeklini kaybettiğini fark edebilirsiniz. En hassas çamaşır makinesi bile bu parçaları kötü etkileyebilir. Kuru temizleme, kumaşı değiştirebilecek sabunlar kullanmadığından ve giysileri esnetebilecek veya soldurabilecek bir sıkma programı içermediğinden aynı etkiye sahip olmayacaktır.

Şeklini kaybedebilecek veya nazik bakım gerektiren herhangi bir şey kuru temizleme yapılmalıdır. Örneğin kravatlar, blazer ceketler, pileli giysiler, kaşmir ve akrilik gibi kumaşlar kuru temizleme işlemlerini gerektirmektedir.

Kuru Temizleme Zor Lekeleri Çıkarabilir

Bir bluzun üzerine domates sosu veya vişne suyu döktüyseniz, lekeyi çıkarmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Ancak yine de kıyafetinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Lekeyi çıkarmak için mümkün olan en kısa sürede kuru temizlemeciye götürmek, leke çıkarmada en iyi ihtimalleri zorladığınız anlamına gelir.

Kuru Temizleme Giysilerin Ömrünü Artırır

Çamaşır makinesinde yıkanan giysiler zamanla bozulur ve rengini kaybeder. Çamaşır makinelerinin sıkma tarzı kumaşlar için zorludur ve kumaşlar, birkaç temizlikten sonra bile yıpranabilir. Kuru temizleme ise giysilerinize nazik davranır. Dry Service’ta giysilerinizi temizliyor ve ütülüyoruz, böylece orijinal şekli ve daha uzun süre dayanmasını sağlıyoruz.

Kuru Temizlemeciler Mesleki Bilgiye Sahiptir

"Yalnızca Kuru Temizleme" etiketine sahip bir kıyafet, temizlik için özel bir bakım gerektirdiğini göstermektedir. Birçok kullanıcı özel giysi parçalarının bakımını yapacak deneyime veya bilgi birikimine sahip değildir. Kuru temizleyiciler, giysi bakımının inceliklerini bilmektedir. Bu sayede özel dikkat gerektiren giysiler için en iyi yıkama tarzını belirleyebilir ve ustaca müdahale edebilirler.

Kuru Temizleme Size Zaman Kazandırır

Giysilerinizi kuru temizlemeye götürmenin tek nedeni “Yalnızca Kuru Temizleme” etiketleri değildir. Eşyaları makinede yıkamak ve kurulamak zaman alıcıdır. Dry Service kıyafetlerinizi adresinizden teslim alır ve 24 saat içerisinde size teslim eder. Bu sayede kıyafetlerinizin yıkanması ve kuruması için çok fazla zaman harcamazsınız.